Aparat ortodontyczny - Kraków - aparaty-ortodontyczne.pl

Aparaty ortodontycznePoniżej lista najczęściej stosowanych aparatów ortodontycznych.

System Damon3

System Damon3 nie jest kolejnym rodzajem aparatu stałego - Damon3 to nowa filozofia leczenia ortodontycznego. Filozofia oparta na "współpracy z naturą", naturalnych procesach wzrostu, w której komfort Pacjenta i końcowy efekt stoją na pierwszym miejscu.

Więcej o system Damon »»


Aparaty stałe estetyczne

Są to niewidoczne aparaty stałe zapewniające pacjentowi najwyższy komfort leczenia. Dostępne są dwa typy aparatów estetycznych: aparaty o mlecznym zabarwieniu wykonane z materiałów ceramicznych oraz przezierne, czyli całkowicie przeźroczyste, aparaty wykonane z szafiru tzw. aparat szafirowy.

Więcej o aparaty stałe estetyczne »»


Aparaty stałe kolorowe

To aparaty stałe ceramiczne, przeznaczone przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, dostępne w kolorach: szafirowym, różowym i czerwonym.

Więcej o aparaty stałe kolorowe »»


Aparaty o ozdobnych kształtach

To aparaty stałe metalowe, przeznaczone dla dzieci i młodzieży, dostępne w przeróżnych kształtach (gwiazdka, kwiatek, serduszko itp.).

Więcej o aparaty stałe o ozdobnych kształtach »»


Aparaty stałe metalowe

Aparaty metalowe to klasyczne aparaty stałe. Aparaty te składają się z metalowych zamków, które służą do umiejscowienia łuku.

Więcej o aparaty stałe metalowe »»


Aparat Pendulum

Aparat pendulum to aparat stały do dystalizacji tj. cofania „szóstek”. W typowym przebiegu leczenia noszony jest ok. cztery miesiące.

Więcej o aparat pendulum »»


Aparaty Hass

Aparat Hass to aparat stały przyklejony na górne zęby przedtrzonowe i trzonowe służący do poszerzania łuku górnego. W typowym przebiegu leczenia noszony jest ok. cztery miesiące.

Więcej o aparat hass »»


Mini implanty

Mini implanty to elementy metalowe wspomagające leczenie ortodontyczne, których zadaniem jest uniknięcie usuwania zębów lub spionizowanie tj. wyprostowanie zębów pochylonych.

Więcej o mini implanty »»


Aparaty wyjmowane

Aparaty ruchome (płytki górne, płytki dolne, Twin Block) stosowane są przede wszystkim u młodszych pacjentów. W przeciwieństwie do aparatów stałych nie są zamocowane na stałe na zębach pacjenta. Nie są zbyt kosztowne, lecz zastosowane w porę dla odpowiedniej wady mogą dać doskonałe rezultaty. Wymagają jednak dyscypliny ze strony pacjenta w noszeniu aparatu, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.

Więcej o aparaty wyjmowane »»


Wyciągi zewnątrzustne

Wyciągi zewnątrzustne to aparaty ortodontyczne służące do całościowego przesunięcia żuchwy (potocznie zwanej dolną szczęką) do przodu lub do tyłu. Wyróżnia się dwa typu wyciągów zewnątrzustnych: wyciągi doprzednie i wyciągi dotylne.

Więcej o wyciągi zewnątrzustne »»


Aparaty retencyjne stałe

Aparat retencyjny jest aparatem utrzymującym wynik leczenia. Jest to cienki drut przyklejany najczęściej na powierzchnie językowe zębów przednich. Czas jego utrzymania ustalany jest indywidualnie i zależy ściśle od rodzaju wyleczonego zaburzenia i wieku pacjenta.

Więcej o aparaty stałe retencyjne »»


Szyny retencyjne

Szyna retencyjna jest aparatem utrzymującym wynik leczenia. Jest wykonana z przeźroczystego materiału syntetycznego. Noszona jest przez pacjenta od momentu ściągnięcia aparatu stałego przez okres około dwóch lat.

Więcej o szyny retencyjne »»


Cennik - Ortodoncja Kraków

Dojazd do Ortomania Kraków